Jaka jest różnica między opaską sportową za 200 a 1200 zł?

Jaka jest różnica między opaską sportową za 200 a 1200 zł?

Zastanawiasz się nad kupnem swojej własnej opaski sportowej i nie jesteś pewny, jaki budżet powinieneś na nią przeznaczyć? Nikt z nas nie lubi przepłacać, dlatego sprawdźmy, co mogą nam zaoferować modele z wysokich i średnich półek cenowych.

Opaski wciąż na topie

Ze względu na to, że smartbandy cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością, producenci dwoją się i troją, aby prześcigać się w coraz to nowych funkcjonalnościach i przyciągać uwagę konsumentów. Za sprawą takiego działania już nawet najtańsze modele, za niespełna 100 czy 200 złotych, są w stanie zaoferować nam naprawdę wiele.

Poza takimi podstawowymi funkcjami jak krokomierz, mierzenie przebytego dystansu i tętna, większość modeli wyposażonych jest w szereg dodatkowych opcji. W ich parametrach znajdziemy między innymi możliwość mierzenia jakości naszego snu czy codzienny motywator, zagrzewający nas do regularnego treningu. Jeżeli chcemy monitorować naszą aktywność na basenie, to w tej półce cenowej również znajdziemy modele gwarantujące wodoszczelność i mierzące poziom naszej aktywności w wodzie. Jest to zatem naprawdę dobry wybór na naszą pierwszą opaskę sportową. Będziemy mogli poznać jej działanie i wyrobić sobie własną opinię o tego typu urządzeniu.

Dla kogo opaska z górnej półki?

Jeżeli opaski sportowe ze średnich i niskich półek cenowych mają nam naprawdę sporo do zaoferowania, to smartbandy za ponad tysiąc złotych potrafią… jeszcze więcej! Przede wszystkim wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Pozwala to nam na noszenie naszego urządzenia przez cały dzień bez poczucia, że będzie nas uwierać, nie jest odpowiednio dopasowane do naszego nadgarstka, czy też powoduje odciski i odparzenia.

Producenci gwarantują, że modele z tej półki cenowej będą mogły z powodzeniem zastąpić nam nasze telefony komórkowe. Chciałbyś pobiegać w pobliskim parku, a po treningu wstąpić jeszcze na szybkie zakupy? Z tego typu opaską będzie to możliwe, gdyż przejmie ona również funkcję naszej karty płatniczej. Jakby tego było mało, zegarki tego typu mają zazwyczaj nieco większy i bardziej czytelny wyświetlacz. Oznacza to, że będziemy mogli nawet wysyłać sms-y i e-maile bez konieczności sięgania po nasz smartfon.

Mnóstwo udogodnień

Poza tym, opaski za które zapłacimy więcej, oferują mnóstwo innych ciekawych funkcji, które jednak nie muszą okazać się niezbędne dla każdego. Może to być natomiast dobre rozwiązanie dla osób, które nie wyobrażają sobie treningu bez dawki energetyzującej muzyki. Na tego typu opaski sportowe można bowiem przesyłać swoje ulubione utwory, tworzyć playlisty, a potem cieszyć się nimi, odtwarzając na bezprzewodowych słuchawkach.

Prawie wszystkie smartbandy mają wbudowany pulsometr. Nie wszystkie jednak mogą dokonywać na podstawie danych zaawansowanych analiz. Jeżeli chcielibyśmy prześledzić, jak wraz z regularnym treningiem zmienia się nasz wiek metaboliczny czy pułap tlenowy, a także jaki jest poziom natężenia naszego stresu w ciągu dnia – jest to idealna opcja dla nas.

undefined

Post a Comment